Wybrane Szkolne Falochrony

Co mogą zrobić rówieśnicy? Wybrane Szkolne Falochrony – dobre praktyki.

 • Szkolne Falochrony w Szkole Podstawowej nr 33 w Katowicach – Kryzysk – spotkania z młodzieżą klas VII i VIII – rozmowy na temat kryzysów okresu dorastania. Dzień bez otyłości – promocja zdrowego odżywiania, Piątki z fitnessem – zajęcia prowadzone przez młodzież dla młodzieży.
 • Powołanie Sejmiku Uczniowskiego, który zdecydował, aby Szkolny Falochron dotyczył tematu Jak nie kaleczyć cudzych uszu czyli sposoby radzenia sobie z wulgaryzmami – 15 klas wypracowało różne sposoby radzenia sobie z tym problemem – Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach.
 • Nadzieja i Stop nienawiści – filmy, które zostały nakręcone przez młodzież i były częścią kampanii społecznej dotyczącej hejtu – to Szkolny Falochron w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Raciborzu.
 • W Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu uruchomiono Gadającą Tablicę:
  Źródło: Alina Lipowska. Prezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu.

  Źródło: Alina Lipowska. Prezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu.
 • W Zespole Szkół w Koziegłowach – powstał Klub Dyskusyjny. Spotkania odbywały się za pomocą skypa. Uczniowie proponowali tematy, na które chcą rozmawiać, np. czym jest miłość, depresja, strata, idę do szpitala za tydzień, boje się… Nawiązały się nowe relacje, znajomości.
 • Chronić czyli wspierać i akceptować – to Szkolny Falochron w Szkole Podstawowej w Truskolasach.
 • Jeden za wszystkich wszyscy za jednego – Szkolny Falochron w Szkole Podstawowej w Siedlcu Dużym. Jego celem była integracja społeczności szkolnej, budowanie dobrych relacji w szkole, motywowanie do nauki i rozwijania zainteresowań, zwiększenie świadomości konsekwencji udostępniania w sieci różnych treści na swój temat.
 • Młodzież dla Młodzieży w Szkole Podstawowej nr 18 w Jaworznie.
  Źródło: Małgorzata Mackiewicz. Prezentacja Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie.
Opublikowano Kategorie Aktualności